קבוצות בתהליך תכנון

 • תתעורר חביבי – אתה אבא! (סדנה לאבות טריים)
  אבות טריים זקוקים לקבוצת שווים כאשר הם מתמודדים עם בואו של ילד ראשון לעולם. אירוע זה יוצר מהפכה בחייהם. אתגרים חדשים מגיעים ותיסכולים ישנים עולים וצפים על פני השטח. מי אני כאבא? איך הייתי רוצה לתפקד ולתמוך? מה החלק שלי בגידול התינוק? איך מתמודדים עם הזוגיות החדשה? אחד האתגרים הגדולים לגבר ולאבא זה ללמוד לזהות ולתת מקום לרגשות של פגיעות, כאב, אשמה ועצב – כל אלה על מנת להתמודד עם יבשת חדשה שזה עתה התגלתה.

 

 • סדנה לגברים גרושים
  אבות גרושים מתמודדים עם קשיים רבים. תשלומי מזונות, משמורת וראיית ילדים, יחסים עם הגרושה, בניית החיים מחדש, שיקום יחסים עם הילדים. סדנה זו תתן מקום של איוורור, סולידריות, מציאת פתרונות, הבנה והפנמה של המצב, הפסקת לחימה והרכבת יחסים מחודשת.

 

 • הילד שהייתי לאבי – האבא שאני כעת לילדיי
  (סדנה לאבות לשיפור תקשורת עם הילדים) סדנה זו מיועדת לגברים שחוו אבהות חסרה/ביקורתית/בעלת ציפיות גבוהות בילדותם ומעוניינים להתבונן ולתת חוויה שונה לבנים (ולבנות) שלהם כאבות. אילמות רגשית, נוכחות פיזית או רגשית נעדרת או לא עקבית, חוסר לגיטימציה ברגשות כאובים, ציפיות מופרכות, התקפי זעם, תקשורת לקויה או חסרה – כל אלה ייבחנו באופן חוויתי ויאפשרו למשתתף התבוננות אמיתית על עצמו וחייו במטרה להשיג שינוי.

 

 • ניראה אותך גבר! (סדנת התפתחות וצמיחה לגברים בלבד)
  בסדנה זו יעבור הגבר מסע אל תוך עצמו ויגע בכל אותם נושאים הקשורים בחייו ומחייבים אותו תהליך התבוננות ובדיקה. סדנה זו תהיה אינטנסיבית ועמוקה, תתעמת עם שדים בעבר ובהווה, תציף קשיים ותאפשר לגבר למצוא את המקום הבטוח שלו ולפעול משם בשקט ובעוצמה. בסדנה – הגבר יכיר ויתגבש בקבוצת השווים שתכיל אותו ותתן לו בראש – אם צריך. נושאי הסדנה יהיו – פרנסה, כסף, חינוך ילדים, זוגיות, מיניות, קשר עם אבא/אמא, שייכות, רגשות, הגשמה וייעוד, חלומות ופנטזיות, משפחה מורחבת, בריחות והתמכרויות, אלימות ותוקפנות, מוסריות, הקשבה.

 

 • מסע החלטות בעולם משוגע (סדנת הרפתקאות דמיוניות לקבוצה)
  חבורת נערים מתאספת למפגשים של שעתיים. בכל מפגש הם משחקים חבורה של גיבורים במסע הרפתקה: ניצולי שואה גרעינית המנסה לקים עולם חדש; נוסעים בזמן לתקופות שונות בהיסטוריה; חבורת שורדים בטבע פראי; גיבורים בעלי כוחות על; עולם חשוך; בוראי פלנטות; סוכני שלום (מגשרים) בגלקסיות יריבות; צוללים למעמקי האוקיינוס ועוד ועוד…בכל סיטואציה, עומדת הקבוצה באתגר בעל קושי משתנה –  תנאים פיזיים וסביבתיים, מטרות שונות להשגה,דילמות, זמן מוגבל, צורך בקבלת החלטות, צורך בחשיבה יצירתית. העבודה מתבצעת בזוגות, שלשות וכקבוצה שלמה. המטלות יכללו: כתיבה, אלתור, שירה, ציור, בנייה בחומרים שונים, תנועת גוף.  בדינמיקת המשחק, המשתתפים ילמדו על עצמם, על היכולת שלהם להקשיב, להיות נוכחים, לדבר את עצמם באומץ וביושרה פנימית, בביטוי ובהכלת רגשות ובפיתוח מסוגלות ובטחון עצמיים.