עבודה עם גברים

תמיכה וליווי אישי

יש רגעים בחיים שאדם פשוט זקוק למישהו מקצועי לצידו. לעיתים זה מאמן כושר קפדן שמדרבן אותו להוריד כמה קילוגרמים עודפים, לעיתים זה ארכיטקט מוכשר או קבלן מנוסה שהולכים איתו את כל הדרך בבניית ביתו ולעיתים זה אדם שיודע להקשיב, לקחת אותו ביד ולצאת לסיבוב, לתת חיבוק חם שעצוב או לנקות ולסדר בית מבולגן. זה מה שאני עושה בעבודתי עם גברים. אני לא פסיכולוג ולא מאמן. אפשר לקרוא לי תומך או חונך או מלווה בשעת צורך. אני פוגש את הגבר בפעם הראשונה ואנחנו משוחחים, מרגישים ובודקים את הכימיה ביננו. האם רוצים לעבוד ביחד. לאחר מכן מחליטים כמה פעמים בשבוע נירצה להיפגש ומה מטרת העבודה המשותפת. לפעמים העזרה היא בדברים כמו ניקיון ואחזקת הבית, עזרה בבישול או בתיקון דברים. בפעמים אחרות העזרה היא באמצעות שיחה משותפת. השיחה לא מוגבלת לחדר סגור, ויכולה להתנהל תוך כדי משחק כדורסל, ישיבה בבית קפה, טיול בטבע או כל מרחב שנוח לנו להיות בו. פעמים רבות האדם איתו אני עובד זקוק לקירבה פיזית וגופנית. אני מציע את המגע הזה. חיבוק לא זר בשבילי ויכול להיות מועיל יותר מאלף מילים. לפי ניסיון העבר, אני מציע תרגילים של מדיטציה ונשימה כפי שלמדתי ותירגלתי בטכניקת וויפאסאנה. תרגול זה עוזר בשעות של חרדה ומחשבות טורדניות שעלולות לכלות כל קרקע טובה במהלך היום. יש רגעים בהם אציע משחק שש-בש או ציור משותף. כל הדברים שמניתי בשורות האחרונות באים להקל על בדידות בהן הגבר יכול להימצא.אני מאמין שהחיים מורכבים מהפרוטות הקטנות והרגעים הקטנים של חסד שיכולים להביא עימם משחק, שיחה או עשייה משותפת.
בעבודתי עם גברים אני משתף את האדם שאיתי בעולמי הפרטי.
כך, אני מאמין שהמפגש שלנו הוא בגובה העיניים. הגבר רואה שגם אני מתמודד עם לבטים ואתגרים בחיי. אני משתדל שכל מה שאני מביא מעולמי לשיחה המשותפת יהיה לתועלתו של האדם הנעזר בי. לאחר שלב ההיכרות שיכול להימשך כמה פגישות אני מציע מסגרת עבודה וקביעת מטרות משותפות.

לאן בעצם אנו רוצים להגיע ואיך נדע שנגיע לשם. המטרה שלי היא פרדוכסאלית בצורה מסוימת – אני מעוניין להגיע למצב בו הגבר שעובד איתי לא יזדקק לי עוד. בעבודה שלי עם גברים יש לי עניין שהאדם יחיה את חייו באופן עצמאי, ימצא לעצמו עבודה אותה יאהב, תחביבים ועיסוקים לשעות הפנאי, זוגיות אם זו מטרתו, יחדש קשרים עם בני משפחה, יתחזק את ביתו ואת סביבתו ברמה סבירה ויוכל לחיות את חייו תוך שהוא נותן את מתנתו לעולם ומגשים את עצמו.