סרטוני וידאו, פודקאסטים על מעגלי גברים וגבריות

מובחנות וראויות חלק א

אני מאוד מחובר לנושא המובחנות והראויות אותו למדתי דרך אמיתי מגד שהוא מטפל זוגי ומשפחתי וכותב ספרים רבים בניהם הספר המעולה "להיות ראוי". 
במעגלי הגברים שאני מנחה וגם בקליניקה בה אני מלווה גברים אחד על אחד, תמיד אני מסתכל דרך 'משקפי הראויות'. 
להיות מובחן וראוי זו דרך לא קלה לעיתים. זו דרך שבה אני צריך להנכיח את עצמי, מי שאני, רצונותיי בעולם וזה עלול לעורר את כעסם והתנגדותם של אנשים רבים סביבי שעד רגע מסוים הייתי נוח, מתון ואפילו מרצה עבורם.
ועדיין, כיום, אני יכול לומר בביטחון שזו הדרך הכי בטוחה וטובה שלמדתי לחיות דרכה את חיי כאדם פרטי, כבן זוג, כאבא וכאיש מקצוע. 

מובחנות וראויות חלק ב

המשך דבריי על ראויות ומובחנות. על מנת להגיע לראויות צריך להיות מובחן, כלומר במצב של היפרדות בריאה מאחרים ומה שהם צריכים ורוצים. זה קשה להיות במובחנות כי כל הזמן העולם מנסה לעשות אותי מה שהוא רוצה וצריך ולפעמים גם אני מנסה לדחוף ולשנות אחרים בעולם לפי צרכיי ורצונותיי.
העניין הוא שברגע שאני הופך אחרים משמעותיים בעלמי לאובייקטים (כלומר חפצים בלי רצון ממשי משלהם) אני כביכול מקבל את מה שאני זקוק לו אבל עושה זאת דרך מניפולציה וסוג של גניבה מסויימת. וגםכאשר אני מאפשר לאחרים קרובים אליי לשים אותי בתפקיד כלשהו (למשל הקרבן,המפלצת, המעניש, המרצה, הליצן) בתוך יחסים, גם אני הופך לאוביקט (בשונה מסוביקט שיש לו צרכים ורצונות) ואז גם לא אני וגם לא הצד השני יכולים לחוש מובחנים וראויים.

ראיון בפודקאסט "באה מאהבה" על מעגלי גברים

ראיינה אותי בחורה מקסימה בשם שיר שלומדת במצפה רמון והחליטה לעשות פודקאסט משלה עצמה וקראה לו "באה מאהבה".
הראיון הזה כך כך מוצלח מבחינתי בגלל השאלות הבוגרות והנבונות ששיר שאלה אותי. ממש היה לי תענוג לצלול לתוך עומק עולם מעגלי הגברים כפי שאני תופס ומבין אותו והשאלות הטובות לקחו אותי קדימה. שיר כל הכבוד, יש לי הרגשה שאת תעשי המון דברים טובים בחייך.

שלושה רבדים עיקריים במעגלי גברים

במעגלי גברים יש כמה רמות מפגש וקשר שנוצרים בין אנשים.
הראשון הוא הקשבה – למידה של אמפטיה, הקשבה רגישה, עיניים טובות, שייכות וביטחון
השני הוא שאילת שאלות נכונות, הידהוד בין המשתתפים ושיקופים רגשיים
השלישי הוא היחסים שנוצרים בין המשתתפים בקבוצה, שם אפשר לבדוק ולשנות דפוסים אישיים שמלווים שנים את האדם.

פודקאסט – הגמשת מסגרות חשיבה עם זאבי בין.
את זאבי בין אני מכיר כאן מקהילת טבעון שנים רבות ותמיד התרשמתי והתחברתי לאופי היצירתי שלו ולדרך בה הוא מלהטט במחשבות וכיצד הוא מגייס אנשים ומזמין את העולם לצעוד ולהשתתף איתו בחוויות.
זאבי גם מאפשר מעגל גברים שבו אין הנחיה ופעמים רבות יש לנו וויכוחים ודיונים על מה נכון ומה מתאפשר ומהם היתרונות והחסרונות של כל צורת מעגל גברים. וזה גם מה שעשינו בפודקאסט הזה. פשוט דיברנו על מעגלי גברים והעלנו את הנושאים הללו. האזנה נעימה!

דילוג לתוכן