מעגל גברים

מעגל גברים

מעגל גברים הוא התכנסות של גברים למען עצמם. המעגל נותן מענה לצרכי השתייכות, ביטחון וצמיחה אישיים,
מהווה היכל של מראות בו גבר מוזמן לפגוש ולבדוק את חייו ברבדים של זוגיות, פרנסה, אבהות ויחסים עם עצמו ועם העולם.

מעגל גברים
קריית טבעון
ימי ראשון 20:00-22:00

(לחץ על מנת להשאיר פרטים)

מעגל גברים

מעגל גברים
אלוני אבא – מרכז אוריאל
ימי שלישי 20:00-22:00

(לחץ על מנת להשאיר פרטים)

מעגל גברים בטבעון

מעגל גברים
קרית טבעון
ימי חמישי 8:45-10:45

(לחץ על מנת להשאיר פרטים)

מעגלי גברים

מעגל גברים
אלוני אבא – מרכז אוריאל
ימי שלישי 17:30-19:30

(לחץ על מנת להשאיר פרטים)

מתכנסים ביום קבוע ובשעה קבועה למפגש של שעתיים. בהתחלה עוצמים עיניים ונושמים לכמה רגעים ובכך עושים הפרדה בין היום שהיה עד כה למה שיהיה במפגש ולכוונה והרצון שהגבר שם לעצמו. לעיתים יש סבב של "בדיקת דופק" והמשתתפים מספרים על מצבם כרגע, היום, השבוע ומה שמעסיק אותם בקצרה. 

לעיתים למישהו יש משהו חשוב שהוא רוצה לקבל עליו התייחסות. לאחר שאדם משתף שאר הגברים מוזמנים להדהד (לומר מה זה מזכיר להם מחייהם) ובייחוד לומר  אילו רגשות מתעוררים אצלם בעקבות הדברים. בשאר הזמן של המפגש עוד משתתפים יעלו וישתפו חוויות ואירועים מחייהם ויקבלו עליהם משוב. לעיתים גם נשוחח על יחסים שמתקיימים במעגל עצמו בין המשתתפים.

 

גם כן וגם לא. מצד אחד אני בעל הכשרה של עובד סוציאלי, מנחה קבוצות מטעם אורנים ומנחה מעגלי גברים מטעם אונ' תל אביב ויש לי הרבה שנים של ניסיון בליווי, טיפול, הדרכה והנחייה. 

המענה שהמעגל נותן בהחלט יכול לשנות דרכי חשיבה והתנהגות. המשתתפים מדווחים על שיפור ביכולות התקשורת, האמפטיה וההקשבה לזולת, המקום המרפא שהמעגל נותן להם והדרך בה מתמודדים עם מצבי חוסר אונים וחוסר וודאות. מצד שני אני לא פסיכולוג או פסיכותרפיסט מוסמך והמעגל נחשב יותר לקבוצת תמיכה מאשר לקבוצה טיפולית בהגדרה.

על כל דבר שרק רוצים. זוגיות, הורות, פרנסה, מיניות, יחסים עם עצמי ועם האחר, פרידות וגירושין, חרדות, התקפי זעם ואיך לכעוס נכון, משפחה גרעינית, תחושת ערך, ביטחון עצמי וראויות בעולם ועוד הרבה…

להגיע בזמן, לבוא כל שבוע מאחר וזה תהליך, להתחייב לתקופת זמן שתהייה משמעותית עבורך.
בזמן המעגל כל אחד מדבר ומשתף כאשר מתאים לו, אין חובה לחשוף דברים שאינך מוכן לשתף בהם, יחד עם זאת, רק מי שיכול ומצליח לדבר את עצמו, גם חלקים כואבים, יקבל מהמעגל התייחסות טובה ומרפאת.

המנחה הוא כמו האבא של המעגל, מלבד הארגון, ההקמה והתחזוקה השוטפת, המנחה מווסת את השיחה, מאפשר לאנשים שפחות מדברים לומר את עצמם, שואל שאלות עומק את המשתתפים ולעיתים נותן פירוש על דברים בעת התרחשותם.

התפקיד החשוב ביותר אולי של המנחה הוא להפנות את תשומת לב המשתתפים ל"כאן ועכשיו" הקבוצתי – הרגשות והיחסים המתפתחים בין חברי הקבוצה.

לפני שמצטרפים למעגל מגיעים לפגישה עם המנחה באורך של כשעה, ללא תשלום ופגישה זו מתאמים ציפיות ומבררים כוונות וצרכים של המשתתף. ההזמנה היא לבוא לחודש מלא (4-5 מפגשים). משלמים בתחילתו ומחויבים לפגישות של אותו החודש. אם נוצרת הרגשה שמשהו לא מסתדר שווה לדבר עם המנחה ולשתף אותו בתחושות. אם אחרי הכול לא רוצים לבוא יותר, מגיעים לעוד פגישה ובה נפרדים לשלום משאר המשתתפים.

דברים שאני כותב ומפרסם

סיפורים קצרים שכתבתי

רעמים תת-קרקעיים

רעמים תת-קרקעיים רשמים שלי על הקושי בקבלת החלטות אני נמצא באיזשהו מקום. באיזשהו צומת. זה קצת מלחיץ לעמוד בצומת. כמו להיתקע עם המכונית כשהתנועה זורמת.

המשך קריאה »
מעגל אבנים

אשמח לדבר איתך, גבר.
תשאיר פרטים ואצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן